20 Eylül 2010 Pazartesi

O SURVIVOR’IN İLK KADIN ŞAMPİYONUAcun Ilıcalı’nın sunduğu “Survivor” yarışmasının şampiyonu, Marmara Üniversitei Spor Akademisi 3. Sınıf öğrencisi Merve Oflaz oldu.
Demet Akalın’ın spor hocası olan İhsan’la finale kalan Oflaz, Panama adalarında başlayan ve heyecanla takip edilen yarışmanın cumartesi gecesi yapılan finalinde hem büyük ödül 500 bin TL’yi kazandı hem de bir ilke de imza attı.
Halkın verdiği SMS oylarını ve 19 kişilik ada konseyinin 10 oyunu alarak birinci seçilen Oflaz, Türkiye’de yayınlanan realty şovların da ilk kadın şampiyonu oldu. Yarışmayı kazanan Oflaz, gözyaşlarına engel olamadı.

                                             ‘Tarifsiz bir mutluluk’
Babası emekli gazeteci olan, annesi ise telsiz satışı yapan bir firmada çalışan Oflaz, şampiyonluğunu yarışma bitiminde Reina’da yakın arkadaşlarıyla birlikte kutladı.Finalde zaman zaman çok duygulanan Merve Oflaz, 500 bin TL’yi önce eğitimi için, ardından da iş kurmak, ev ve otomobil almak için kullanacağını söyledi. Erkeklere karşı verdiği mücadelede galip geldiğini için tarifsiz bir mutluluk yaşadığını belirten Merve Oflaz, “Çok mutluyum ama kendimi ikinciliğe de hazırlamıştım. Finale kadar gelebileceğim aklıma bile gelmemişti. Yaşadığım tatmini tarif edemem” diye konuştu.
Marmara Üniversitesi Spor Akademisi 3. Sınıf öğrencisi olan Oflaz, önce okulunu bitirip ardından İngilizcesini ilerletmek için yurtdışına çıkmayı planlıyor. Oyunculuğa sıcak bakmadığı söyleyen Merve Oflaz, sunuculuk yapmayı ise çok istediğini söylüyor.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...